Vítek: Jsem rád, když zautomatizované procesy fungují

Vítek v manice úspěšně bourá genderové i profesní role. Nastoupil na pozici Office Asistenta a za 9 měsíců se vypracoval do role Konzultanta. Ze své pozice řeší především technický support, ale také interní projekty, které mravencům zjednodušují práci. A kam to Vítka táhne po pracovní době? Dobře se najíst, zahrát si počítačovou hru a vyspat se do růžova. 

Vítku, prozraď, kdo jsi v manice? 

V manice momentálně zastávám dvojroli. Z poloviny jsem konzultant, takže jako většina mravenců pracuji na projektech. Z druhé poloviny jsem technický support backstage. Starám se o webové stránky manicy, o náš intranet a o různé procesy a reporty. Taky mám zkušenosti s pozicí asistenta, takže dělám podporu, když holky něco neví.   

Na čem konkrétním tedy teď pracuješ? 

Z konzultantské části dělám technický support pro naše dva velké zákazníky. Oba jsou po složité migraci a hodně lidem ta migrace neproběhla úplně hladce. Žádosti na podpoře se liší, často jsou unikátní. Mezi ty pravidelné patří problém se synchronizací OneNotenesnáze s přepnutí identit či s přístupem na SharePoint 

Z backstage části mám teď na starost standardizovat a eventuálně automatizovat on-boarding proces, který zasahuje do všech možných tabulek a platforemJe to spíš „na radost“ než „na starost“, protože mě to opravdu baví. Je to takový můj interní projekt.  

Co máš na své práci nejraději? 

Jednou za čas mám možnost pracovat s Power Automate, které umožňuje vytvářet automatické procesy. To mě skutečně baví, zvláště když to nakonec opravdu funguje. Baví mě na tom samotné vytváření. Ale hlavně i to, že vím, že to má smysl, že moje práce ulehčí práci dalším lidem.  

Co tě naopak baví nejmíň? 

Je pravda, že některé z ticketů (požadavků) na supportu jsou problematické. Stává se, že řeším komplikovaný ticket a nakonec zjistím, že problém je někde úplně jinde, kam už třeba ani nedosáhneme. Pak mě mrzí, když musím uživateli říct, že ten jeho požadavek nevyřešíme a musíme jej předat jinému týmu.   

Jaký nástroj ze sady Microsoft 365 nejraději používáš? 

Určitě Power Automate a SharePoint 

Co považuješ za svůj největší úspěch v manice? 

Za svůj největší úspěch považuji to, kolik věcí jsem se naučil od doby, co v manice pracuji. Za 9 měsíců jsem se z pozice Office Asistenta vypracoval na pozici konzultanta. Nikdy bych to ale nedokázal, kdyby manica nebyla tak otevřená, co se týče know-how a příležitostí. 

Kdo jsi mimo manicu? Co děláš ve volném čase? 

Mimo manicu jsem studentem filozofie, příležitost kaligraf a také rád píšu – prózu i poezii. Samozřejmě také hraji počítačové hry. To poslední možná dělám nejčastěji. (smích)

Vítku, prozraď na sebe nějakou zajímavost.

Rád jím, milerád spím a nejraději nic nedělám. (smích)

Co je tvůj největší osobní úspěch? 

Ani nevím, žádný jeden velký úspěch nevnímám. Jako úspěch obecně chápu svůj současný stav. Mám téměř dokončenou školu v oboru, který mě baví, mám práci která mě naplňuje, bydlím na hezkém místě v Praze a netíží mě žádné velké problémy. To se určitě dá chápat jako úspěch.  

Chcete, aby Vítek pracoval zrovna na vašem projektu? Ozvěte se nám. Společně můžeme automatizovat procesy i ve vaší firmě.

A seznamte se i s dalšími členy našeho mraveniště. Zajímavými kolegy se jenom hemžíme:

1 Odpověď
  1. Radek
    Radek says:

    Dobrý den, mám dotaz. Umí MS Forms Kviz , když vytořím 100 otázek, aby rozeslal jen 10 náhodných.
    Existuje nějaký způsob. Předem děkuji za info

Komentáře jsou uzavřeny.