Jan: Pečlivá příprava projektu se vyplatí.

Honza je detailista a vizionář. Při přípravě projektů se hodně zaměřuje na počáteční fázi. Je pro něj extrémně důležité znát všechny potřebné souvislosti a sladit se s klientem na všech detailech projektu. Tvrdí, že když se tahle fáze podcení, je to na celém projektu znát. V manice dělá konzultanta a zaměřuje se na analýzu potřeb klientů, bezpečnostní nástroje v O365 i v balíčku Enterprise Mobility & Security a Microsoft Azure.

Začněme tím, co v manice děláš..

V manice už přes 3 roky pracuju jako konzultant. Začal jsem tu ještě při studiu s projekty zaměřenými na analýzu potřeb klientů a návrhy intranetů. Postupně jsem do svého portfolia zařadil bezpečnostní nástroje, ať už přímo v O365 nebo v samostatném balíčku Enterprise Mobility & Security. Poslední technologií, kterou jsem si osvojil, je Microsoft Azure, u kterého se zaměřuji na jeho adopci, správu a řízení u zákazníků. Obecně se tedy zabývám strategií a adopcí cloudu a zabezpečením IT prostředí zákazníka.

Co je pro tebe v práci důležité?

Jsem člověk, který si potrpí na detail. Zakládám si na tom, aby byly moje výstupy vždycky dotažené do konce. Pokud mám před sebou nový projekt, je pro mě opravdu důležité, abych znal veškeré potřebné souvislosti, před tím, než navrhnu řešení pro zákazníka. Takže hodně času věnuji analýze, aby nás v průběhu projektu nic nezaskočilo a věřím, že se to na výsledku vždycky odrazí.

Abych si udržel dobrou náladu a nadšení pro projekt, je pro mě důležitá aktivní spolupráce se zákazníkem a také to, abychom si hned na začátku řekli, co od naší spolupráce očekává.

Co považuješ za svůj největší pracovní úspěch?

Z posledních projektů asi návrh nové aplikace pro práci s klienty pro finanční společnost. Na tomto projektu jsme připravili návrh budoucí aplikace, včetně designu a detailního interaktivního prototypu. Naše návrhy byly velice pozitivně přijaty při prezentaci pro koncové uživatele a management, kde jsme společně s projektovým týmem ukázali naše výstupy a sklidili jsme velký úspěch.

Mimo projekty se snažím vzdělávat v technologiích, se kterými klientům pomáháme a v uplynulém roce se mi podařilo získat dvě Microsoft certifikace zaměřené na znalosti O365 služeb.

Co děláš, když nejsi zrovna v práci?

Doma jsem kliďas, který stále potřebuje něco dělat. Velkou část svého volného času trávím osobním rozvojem, ať už se jedná o studium technologií, se kterými pracuji, nebo o rozvoj vlastních nápadů. Když mi zbyde čas, rád se podívám na nějaký seriál, nebo se věnuji sportu. Baví mě klasické cvičení, bruslení na ledních a in-line bruslích i lyžování. Právě lyže jsem poprvé zkusil před dvěma lety a od té doby se z nich pomalu stává můj oblíbený sport.

Největší osobní úspěch?

Za svůj osobní úspěch bych mohl považovat to, že jsem před dvěma lety i přes neustále odkládání diplomové práce úspěšně dokončil svá studia na ČVUT. Skutečnost je však taková, že znalosti ze školy ke své práci moc často nepotřebuji a tak za mnohem větší osobní úspěch považuji to, že jsem si našel práci, která mě baví a naplňuje.

Co tě žene dopředu?

Jedna z mých silných stránek ve StrenghtFinderu je futuristic a to na mě sedí. Zajímá mě co bude, co může být a jak se k tomu dopracovat. Nerad se vracím do minulosti, vždycky jsem se raději díval před sebe. Takže to, co mě žene dopředu, budou asi moje vize budoucnosti.

Máš něco nebo někoho, co/kdo tě inspiruje?

Velkým idolem je pro mne Elon Musk (majitel Tesly, SpaceX a dalších). Je to velký vizionář a na rozdíl od mnohých dalších nekončí u řečí, ale své vize skutečně realizuje. Nezastaví se před Žádnou překážkou a vždycky dokáže, že věcí, které jsou podle ostatních nemožné, lze dosáhnout.

Co by sis vybral za práci, kdybys musel hledat úplně mimo oblast IT?

Kdybych se mohl vrátit v čase a začít úplně od začátku, chtěl bych být třeba hokejistou. Nebo kdybych nemusel řešit vstupní kapitál, byly by to reality nebo akcie. Ale moje práce mě baví, proto se zatím budu držet IT. 🙂

Zajímavými kolegy se jenom hemžíme. Mrkněte na rozhovory s dalšími našimi profíky: