Adéla: Přijměte výzvy!

Adéla je naše trenérka a konzultantka. Zaměřuje se na SharePoint, Teams, OneNote i OneDrive. S námi si povídala o tom, že udělat krok mimo komfortní zónu se jí vyplatilo a taky o tom, že stojí za to plnit si dětské sny.

Kdo jsi v manice?

V manice jsem trenérka a konzultantka aplikací Office 365. Nejvíc se zaměřuji na SharePoint, na kterém s projektovým týmem stavíme zákazníkům firemní intranet nebo znalostní portály.
Moderní workplace dnes ale už není pouze o SharePointu, ale také o Teams a OneDrive, které společně s OneNote patří k mým nejoblíbenějším. Ty uživatelům představuji a školím je v rámci projektů adopčních kampaní. Hodně se to točí okolo týmové spolupráce a osobní produktivity.

Součástí našich projektů je také tvorba vzdělávacích videí. Vymyslet scénář, natočit, sestříhat…to mě moc baví a ráda s tím kolegům pomáhám.

Kdo jsi doma?

V osobním životě jsem milovnice Itálie, italské kuchyně a Prosecca. 🙂 Ráda trávím čas se svou rodinou a přáteli. Mám ráda cestování, street dance, lyžování a vaření. Jak už jsem zmínila na začátku, moc ráda stříhám videa. A to nejen v práci, ale i doma. Je to můj způsob, jak si uchovat ty nejhezčí vzpomínky na dovolené, rodinné oslavy nebo zážitky s přáteli.

Jaký je tvůj největší pracovní úspěch za poslední rok?

Obecně je pro mě největší úspěch, když je zákazník spokojený a pracuje se mu díky naší pomoci lépe než dřív. A to se nám myslím daří.

Velkou radost mi udělalo, že jsem konečně odbourala všechny zábrany a začala jsem školit i v angličtině. Vždycky jsem se věnovala hlavně italštině, a tak to pro mě nebylo až tak jednoduché. Manica mě jednoho dne ale postavila před hotovou věc a já jsem do toho prostě musela skočit rovnýma nohama. Dneska jsem za to vděčná a vážím si, že mi manica dala důvěru školit v Bulharsku, Srbsku a Maďarsku. Byl to pro mě velký krok mimo komfortní zónu, ale posunul mě dál.

A největší osobní úspěch?

Jsem ráda, že jsem si splnila dva velké sny.

První je spojen s Itálií, která se stala mou srdeční záležitostí už na gymplu. Díky našim italským profesorům a několika výměnným pobytům jsem měla možnost poznat temperamentní národ se spoustou krásných zvyků a tradic, ke kterým jsem se jednou chtěla vrátit. To jsem si splnila díky Erasmu, kde jsem našla přátele, se kterými se vídáme dodnes.

Vždycky jsem také chtěla učit a rozvíjet ostatní. Spousta lidí mě od toho odrazovala, protože to viděla jako nevděčnou práci. Ale i tak jsem se nakonec díky mému vedoucímu diplomky, panu docentovi Kubálkovi, dostala k výuce Manažerské informatiky na Vysoké škole ekonomické. Učila jsem tam hlavně Excel. Byla pro mě trochu výzva učit o dva roky mladší studenty, ale bylo to super a já na to moc ráda vzpomínám.

Na čem zajímavém teď pracuješ?

Aktuálně finalizuji nový intranet pro nadnárodní společnost, vytvářím znalostní videa k aplikaci pro práci s klienty v jedné bankovní společnosti a analyzuji prostředí stavebního koncernu, který přechází z on-premise do cloudu.

Zároveň se připravuji na nový semestr na VŠE, kam se opět vracím na jeden semestr jako vyučující. Je super, že mi v tomhle manica vyšla vstříc a já tak můžu skloubit tyto dvě profese.

Zajímavými kolegy se jenom hemžíme. Mrkněte na rozhovory s dalšími našimi profíky: