Martin: Rád pracuji s lidmi, kteří mají chuť věci měnit

Martin pracuje napříč projekty tam, kde ho zrovna nejvíc potřebujeme. Jeho pozice se jmenuje konzultant a jeho doménou jsou hlavně intranety, business productivity a business development. Doma je to zapálený kutil.

 Co děláš v manice?

Jsem vlastně pomocná ruka kohokoli, kdo to zrovna potřebuje. Pomáhám na projektech napříč celou firmou. Potkávám se se zákazníky, naslouchám jejich potřebám, a pak pro ně s kolegy navrhuji vhodná řešení. Nejčastěji jsou to návrhy intranetů, vedení workshopů, trénink v oblasti Microsoft 365 se zaměřením na business produktivity a business development.

Ty nejsi úplně čistokrevnej ajťák, viď?

Nene, vystudoval jsem stavební průmyslovku a při studiu vysoké školy jsem začal pracovat na částečný úvazek v call centru v T-Mobile v Hradci Králové. Po nějaké době mi nabídli pozici kouče, kterou jsem dělal něco přes 2 roky. Touha po změně práce mě přivedla do Prahy. Změnil jsem pozici v rámci T-Mobile a začal svou „kariéru“ v IT v oddělení Licenčního a kompetenčního centra, kde jsem se toho spoustu naučil. Po 3 letech jsem začal uvažovat o další možné změně s větším zaměřením na Microsoft Cloud. Z několika možností jsem si vybral manicu a to hlavně kvůli inspirujícímu pracovnímu kolektivu.

Kdo jsi doma?

Moc neposedím na jednom místě. Ať už podnikáme něco s přáteli, sousedy nebo kolegy z práce, vždycky se poohlížím po nějaké společenské nebo sportovní aktivitě. A občas taky rád kutím. Udělal jsem si třeba jídelní stůl, obývací stěnu, vestavěné skříně, nebo skříňku pod umyvadlo. Zvládám si vymalovat a poradím si se sádrokartonem.

A jak jsem psal, mám rád sport. V zimně běžky a lyže, v létě rád vyrazím na kolo. Pokud vyjde čas, tak se rád podívám za hranice naší země a poznávám krásy přírody a chutě jiných krajin. Miluji Evropu, obzvlášť Španělsko, které pravidelné navštěvuji. Jedním z mých cestovatelských cílů je Island, kam se snad brzy podívám.

Co považuješ za svůj největší pracovní úspěch?

Obecně asi to, že jsem začal pracovat v IT. V poslední době se mi hodně líbil projekt ve Slovenské Tatra Bance, za který jsme dostali MS Awards. Pro banku to byla velká změna – významný projekt s velkým dopadem. Zaměstnancům banky se změnily hlavní pracovní nástroje, se kterými denně pracovali. Konkrétně se jednalo o migraci z Lotus Notes na technologii Microsoft Office 365 a my jsme byli ti, kteří je touto významnou změnou provedli. Konkrétně mě třeba hodně bavila Office 365 Univerzita. Bylo to vlastně pravidelné online vysílání pro více než 500 lidí 2x týdně, při kterém jsme ukazovali různé vychytávky a odpovídali na otázky uživatelů.

Na čem zajímavém děláš teď?

Baví mě třeba projekt v Severočeských dolech. Rád pracuji s lidmi, kteří chtějí a mají chuť něco změnit. Více než 2500 uživatelů tam za naší pomoci přechází na nejmodernější nástroje Microsoft 365, které ulehčí zaměstnancům jejich každodenní práci.

Zajímavými kolegy se jenom hemžíme. Mrkněte na rozhovory s dalšími našimi profíky: