Zuzana: Nejvíc mě baví, když projekty šlapou jako hodinky.

Zuzka je naše projektová koordinátorka. V praxi to znamená, že umí skvěle uplatňovat metodu cukr a bič a s úsměvem na tváři nás dotlačit k tomu nejlepšímu výsledku, který dodáme na čas. 

Jak bys popsala svoji roli v manice?

Jsem jedna z „mravenců” a jsem za to ráda. Hlavně proto, že můžu být i v práci sama sebou. Ne každý má to štěstí.

Oficiálně působím v manice na pozici konzultant – projektový koordinátor. Teoreticky to znamená, že řídím projekty a koordinuji práci lidí. To je ale jen část pravdy. V reálu jsem v rámci projektů podle potřeby „děvče pro všechno” – sekretářka, dráb, chůva, sojka práskačka, manažerka, telefonní ústředna, naháněč, pozitivní motivátor, odměňovač, analytik, překladatelka, plánovač, hladič ega, textař, revizor, kámoška, vyhazovač, úhlavní nepřítel, bavič a občas i umanuté dítě. A jsem také žena – což občas v ještě stále převážně mužském IT prostředí někoho překvapí…

Moje práce je podporovat méně zkušené kolegy i ostřílené matadory v jejich odborné práci tím, že je propojuji navzájem i s týmem zákazníka a hlídám za ně termíny, aby se mohli soustředit na to, co dělají. Mám tuhle práci ráda, protože jsem společenská a komunikativní osoba, opravdu ráda poznávám kolegy i po lidské stránce a baví mě budovat tým. Cítím spoluzodpovědnost za jejich spokojenost na projektech, které řídím, a potažmo tedy i ve firmě.

Jak na to jdeš?

Vyznávám metodu „s úsměvem jde všechno líp” (i když pravda, někdy u toho „práskám bičem nad hlavou“) a strategii „win-win”. Tedy, všechny úkoly se snažím dotáhnout tak, aby společná týmová práce měla smysl jak pro zákazníka, tak pro tým manica. Radost mi přináší, když se společné dílo daří a celý projekt šlape jako hodinky.

Taky se ráda účastním mimopracovních akcí – když svoje kolegy poznáte i v civilu, snáz je pochopíte a hned se vám s nimi komunikuje i pracuje mnohem líp.

Co tě krom práce baví?

Ráda poznávám svět a jiné kultury, takže hodně cestuji a obklopuji se přátelskými a zajímavými lidmi. Vyrážím do přírody, hlavně k moři a do hor, ale stejně tak mě baví i města a jejich architektura. Potrpím si na dobrou kuchyni, takže ráda vařím a také zkouším nové restaurace a bary. Vlastně i jednotlivé země při cestování hlavně „ochutnávám”. Hlavu si čistím taky tancem, zpěvem ve sboru, a vůbec hudbou, ve stylu „od Bacha po Vlacha”. A když mám občas chuť si od lidí odpočinout, vyrazím na procházku, nebo se uvelebím na gauči s knížkou.

Co se ti v posledním roce nejvíc povedlo?

I když jsem hrdá na všechno, co jsme spolu s týmem vytvořili, nejvíc mě asi těší, že jsem byla součástí týmu, který pro Komerční banku navrhnul a vytvořil nové webové stránky, které získaly druhé místo mezi bankami v soutěži WebTop100 2018.

 A největší osobní úspěch?

Jsem velice ráda, že se mi daří držet rovnováhu mezi prací a osobním životem. Za největší bohatství totiž považuji vztahy s lidmi. To, že mám dostatek času na rodinu a přátele, považuji v dnešní době za největší úspěch.

 Na čem zajímavém teď pracuješ?

Z aktuálních projektů je asi nejzajímavější ten, který rozšiřuje možnosti využívání cloudových služeb v jedné z českých bank. Nutnost držet balanc mezi požadavky EBC, ČNB a Security na straně jedné a otevřeností a možnostmi moderních technologií na straně druhé je tak trochu adrenalinový tanec mezi vejci. Ale tanec je vlastně můj koníček, že…

Zajímavými kolegy se jenom hemžíme. Mrkněte na rozhovory s dalšími našimi profíky: