Home office podruhé aneb Jak se nezbláznit a být efektivní

Už je to tu zase! Po tvrdém jarním lockdownu jsme si užili téměř normální pracovní léto, ale s příchodem podzimu nás epidemiologická situace znovu přinutila být zodpovědní, opustit kanceláře a pracovat z domova. Home office má své výhody, ale také nejrůznější úskalí. Pokusíme se vám je alespoň trochu pomoci překonat.

Během jara jsme vydali spoustu užitečných článků, které vám pomohou i v tomto období. Pojďme si je připomenout.

Nevíte, jak užitečně pracovat s technologiemi?

Tento problém řeší celý náš samostatný web UseTeams. Během březnové karantény jsme zde pro vás připravili speciální sekci Jak na home office.

Mimo spousty návodů na práci s Microsoft Teams, nástrojem pro efektivní komunikaci a týmovou spolupráci, tu najdete i toto video – rychlokurz Teams pro začátečníky. Vysvětlíme vám v něm úplné základy práce s Teams.

Na UseTeams v sekci blog potom najdete jednotlivé návody, které vám usnadní práci s Microsoft Teams.

Další články na našem blogu, které se věnují Microsoft Teams:

Rady od Microsoftu

Připomeňme si i pár dobrých rad od Microsoftu jak zůstat produktivní při práci z domova.

Článek se dá shrnout do těchto 5 bodů:

  1. Vytvořte si jedno místo pro domácí kancelář.
  2. Neuzavírejte se neprodyšně v domácí bublině. Komunikujte, komunikujte, komunikujte.
  3. Udržte si od práce zdravý odstup, jako byste chodili do kanceláře a z kanceláře domů.
  4. Pořádejte efektivní schůzky na dálku.
  5. Nahrávejte si schůzky. Nejen pro sebe, ale i pro kolegy, kteří se nemohou účastnit.

Pro rodiče každá rada drahá

Kdo nemá jinou možnost a musí trávit home office doma s dětmi ten ví, jak je to náročné. Microsoft proto prozradil svých užitečných 5 tipů, jak zvládnout home office s dětmi. Věříme, že vám alespoň trochu pomohou. Nejste v tom ani za mák sami!

Tipy od profíků z manicy

Nezapomněli jsme přispěchat ani se svou troškou do mlýna. Naši kolegové jsou na technologie, které usnadňují práci, profíci na slovo vzatí. Vědí, jaké nástroje si pustit k tělu, čím si udělat radost po náročném dni, i jak si nastavit denní režim doma s dětmi. Na našich radách se toho za posledního půl roku moc nezměnilo. Mrkněte, jaké užitečné tipy na home office prozradili profíci z manicy.

A trochu humoru pro odlehčení

Pro většinu našich kolegů je zásadním hnacím motorem humor! Beze srandy! Například tyhle legrácky jsou součástí teamsové aplikace třetí strany. Návod, jak použít v Teams třeba Snapchatové filtry najdete zde.

 

A kdyby vám to na home office opravdu nešlo, nabízíme vám zdarma naše firemní řešení pro efektivní home office.

 

Potřebujete zefektivnit (nejen) home office u vás ve firmě? Ozvěte se nám. Nástroje sady Microsoft 365 s využitím pro celé firemní týmy umíme školit i na dálku.