Novinka v Teams – tlačítko Nová konverzace

Možná už jste si toho malého fialového tlačítka všimli. Do Teams přišla před nedávnem nová funkce, která všem výrazně pomůže udržet lepší přehled v týmových konverzacích na jednotlivá témata. Konverzace v týmu se tak stávají přehlednější, a hlavně o nich budou notifikováni jen ti uživatelé, kteří jsou v nich přímo zapojeni.

Hlavní změna

Ve spodní části konverzačního vlákna v týmu, najdete novou ikonu „Nová konverzace“ (v mobilním telefonu se tlačítko jmenuje „Nový příspěvek“). Pokud chcete začít s kolegy diskutovat na nějaké nové téma, o kterém se zatím v týmové konverzaci diskuse nevede, využijte právě tuto volbu.

V minulosti bylo možné také zahájit ve vlákně novou konverzaci. K dispozici ovšem nebylo přehledné tlačítko, ale našli jste místo něj řádek, ve kterém jste mohli začít novou konverzaci. Nezřídka se stávalo, že účastníci předchozí konverzace se přehlédli a napsali svou odpověď, namísto to vlákna existující konverzace, do tohoto řádku, které zahajovalo konverzaci novou. Tlačítko „Nová konverzace” tyto mrzutosti jednou provždy vyřešilo.

Po zmáčknutí tlačítka „Nová konverzace” se objeví prostor do kterého můžete začít psát.

Kliknete-li na tlačítko A se štětečkem v levém dolním rohu, otevře se vám nabídka pro formátování textu.

Proč funkci používat?

Tato funkce nám dává možnost držet týmové konverzace mnohem lépe strukturované podle jednotlivých témat. Veškeré příspěvky, reakce na ně i soubory pak také lépe dohledáte.

Pozn. Tuto funkci nehledejte v Chatu, najdete ji výhradně v týmových konverzacích, pro které je určena.

Chcete toho víc?

U nás na blogu toho najdete hodně, ale spoustu užitečných návodů na práci s nástrojem Microsoft Teams najdete také na našem webu Use Teams. Novinky ze světa Microsoftu najdete v pravidelných příspěvcích vždy na konci daného měsíce:

Kdybyste náhodou potřebovali vytrhnout trn z paty, dejte nám vědět. Nalejvárnu toho nejužitečnějšího pro váš tým zvládneme i na dálku. V mezičase si můžete dát online školení Teams pro začátečníky zdarma.