Nastavte si dark mode v nástrojích Microsoft 365

Už jste dostatečně oslnění krásou aplikací Microsoft 365? Přepněte si je do tzv. „dark mode“. Není to úplná novinka (žhavou novinkou je nyní i přepnutí bílé stránky v aplikaci Word), ale s přibývajícím sluníčkem je to docela fajnová funkcionalita. Co pro vás „dark mode“ znamená, v čem je dobrý a jakým způsobem si můžete tento mód nastavit i vy? Čtěte dál! 

Come to the dark side of Microsoft 365. We have cookies. 

Co to je dark mode?  

Kdysi dávno, v jedné předaleké galaxii, uživatelé používali Word, který umožňoval pouze světlou variantu. Tomu se rozhodl Microsoft učinit přítrž a umožnil nám všem si přepnout nejen Word, ale i většinu aplikací balíčku Microsoft 365 do černého módu. Výhodou tohoto módu je, že je šetrnější jak k vašim očím, tak k baterce vašeho počítače a obecně je tedy vhodný pro delší práci s počítačem. Mnohým také přijde temná strana Microsoft 365 atraktivnější, protože barvou připomíná prostředí Microsoft Visual Studia, díky čemu se můžete cítit jako programátor, i když sepisujete smlouvu. 

Jak dark mode vypadá? 

Bez dlouhého povídání si ukažme, jak dark mode vypadá. Ukážeme si to třeba ve Wordu: 

A protože jenom Sith uvažuje černobíle, motiv si lze nastavit i na tmavě šedou: 

Jak si dark mode nastavíte? 

  1. Otevřete si jakoukoliv aplikaci Microsoft 365 a v hlavní horní navigaci klikněte na Soubor.
  2. Vlevo dole poté klikněte na Účet
  3. V sekci Motiv Office rozbalte všechny možnosti a vyberte si jakoukoli možnost chcete zkusit – ačkoli my samozřejmě doporučujeme černý motiv.
  4. Až si motiv vyberete, změní se nejenom v programu, ve kterém se právě nacházíte, ale i ve všech dalších aplikacích Microsoft 365 s jedinou výjimkou, a to Microsoft Teams, kde je potřeba si nastavit motiv samostatně. To uděláte tak, že kliknete na svůj profilový obrázek v pravém horním rohu a na Spravovat účet
  5. Otevře se vám okno Nastavení, kde vyberte možnost Obecné, a nakonec vyberte motiv, který vám vyhovuje.

Ať už si vyberete jakoukoli stranu – světlou nebo temnou – anebo zůstanete v neutrální šedé, ať vás vždy provází síla Microsoft 365!