Tip&Trik – Jak se připojit k online schůzce, i když nemáte Teams?

V době homeofficů a distanční výuky je připojení do různých služeb pro vzdálenou spolupráci pro mnoho lidí denní chleba. Poslal vám najednou někdo pozvánku na Teams schůzku, ale vy Teams nemáte? Co teď? Jak se na schůzku přihlásíte? Inu, jednoduše, my vám hravě poradíme a provedeme vás všemi nezbytnými kroky. Není jich mnoho.

Jak se připojit s Teams schůzce, i když nemáte Teams?

Ke schůzce Teams se může připojit kdokoliv, i když nemá nainstalovanou aplikaci Microsoft Teams nebo nevyužívá služby Office 365.Postupujte následovně:

  1. Připojte se pomocí pozvánky ve své poštovní schránce (Outlook, Gmail…). Pozvánku otevřete a klikněte na odkaz Kliknutím sem se připojíte ke schůzce.
  2. Otevře se webový prohlížeč, kde si můžete vybrat, jakým způsobem se ke schůzce připojíte. Pokud se ke schůzce přihlašujete z počítače, který nemá aplikaci Teams nainstalovanou nebo nemáte účet, klikněte na dlaždici Pokračovat v tomto prohlížeči.
  3. V dalším kroku povolte zapnutí mikrofonu, aby vás ostatní účastníci během schůzky slyšeli. Nakonec vyplňte své jméno, pod kterým budete na schůzce připojeni a klikněte na Připojit se.
  4. Poté vyčkejte, až vám některý z účastníků umožní přístup do schůzky.

A je to! Jakmile vás někdo pustí dál jste již součástí schůzky. Pokud to jde, nechte zapnutou kameru, ať vás ostatní vidí. Ve chvílích, kdy zrovna nehovoříte, ponechte vypnutý mikrofon, ať ostatní nerušíte třeba vrzáním židle.

Začínáte s Teamsy?

Spoustu návodů najdete na našem webu Use Teams. Včetně online webináře pro začátečníky zdarma, kde vysvětlujeme absolutní základy práce s tímto báječným nástrojem.

Kdybyste potřebovali adoptovat nejen Teams, ale rovnou celé Office 365, tak houkněte, rádi se na to mrknem.