Novinky MS – zaměřeno na mobilní aplikaci Teams pro osobní využití

Lidé v dnešní době používají různé, často vzájemně nepropojené, nástroje pro organizaci svého pracovního a osobního života. Jsou to různé kalendáře, e-maily, aplikace na posílání zpráv, aplikace na vytváření, úpravu a sdílení fotografií, to-do listy a nástroje pro vytváření dokumentů. Co kdyby se všechny tyto nástroje spojily v jeden? A ještě by to byl ten stejný nástroj, jaký používáte v zaměstnání?

Běžně jsou zapotřebí alespoň 3 různé aplikace, abyste mohli koordinovat rodinu, komunikovat a třeba i pořádat na dálku rodinné videohovory. Také máte nákupní seznam jinde, než svůj osobní to-do list? Koordinujete svůj diář s kalendářem manžela a školním rozvrhem v různých aplikacích? Novinky v mobilní aplikaci Teams si kladou za cíl přinést pohodu do vašeho osobního života. Chtějí pro vás jediné – centrální hub pro jednotlivce, skupiny přátel, rodiny, který usnadní organizaci času a komunikaci. Stejně, jako Teams činí v pracovním prostředí. Představujeme vám mobilní Teams pro osobní využití!

Textujte, pořádejte privátní i skupinové hovory, sdílejte fotky

Stejně jako v práci, Teams budete moci jednoduše využít i v osobním životě. Vytvoříte si skupiny pro chatování, hovory a sdílení dokumentů, fotografií atd. Můžete mít skupinu pro rodinu, skupinu pro přátele z vysoké školy, nebo také skupinu pro své parťáky z fitka. Microsoft sní o Teamsech, jako o základně pro všechnu vaši komunikaci – pracovní i osobní.

Udržte všechny na stejné vlně, snadno se vrátíte tam, kde jste posledně skončili

Teams je mnohem víc než jen aplikace ne volání. Jakmile vytvoříte skupiny nebo osobní konverzace, můžete sdílet seznamy, dokumenty i kalendář se všemi v dané skupině. Vše uvidíte přehledně na nástěnce skupiny (Dashboard). Můžete s přáteli sdílet třeba tréninkový plán a motivovat se navzájem. Nebo zapojit celou rodinu do vytváření nákupního seznamu. Děti milují technologie (obzvláště své mobilní telefony), takže tenhle úkol kvitují s povděkem. Kdo by nechtěl úkolovat mámu a tátu přes mobilní aplikaci?

Spolupracujte! Sdílejte dokumenty efektivně a bezpečně

Teams vás propojí s dalšími nástroji z rodiny Microsoft 365. Můžete tak jednoduše sdílet dokumenty z Wordu, Excelu nebo PowerPointu rovnou do Teamsů. Ať už řešíte rodinný rozpočet, narozeninovou oslavu nebo třeba letní program pro děti. Dokumenty jsou zálohované online díky OneDrive, takže k nim máte přistup jak z počítače, tak i z mobilního telefonu.

Sdílejte svou polohu a další informace

Užitečnou novinkou bude sdílení polohy (musíte tuto funkci nejprve povolit a aktivovat). Pořádáte piknik v parku, ale kamarádi vás nemohou najít? Jednoduše jim nasdílíte svou polohu!

Teams také přichází s funkcí Safe. Díky tomu můžete bezpečně přímo v Teams ukládat a sdílet důležité informace – hesla, čísla, loginy – s celou rodinou. Přišli za dětmi kamarádi a potřebují heslo na Wi-Fi? Nedaří se vám přihlásit do Netflixu? Není problém, vše můžete mít bezpečně uložené v Teamsech a chráněné dvoufaktorovým ověřením a koncovým šifrováním.

Pusťte si Teams i do osobního života

Jste připraveni pustit si všechny výhody Teams i do svého osobního života? Roll out již začal, aplikace Teams bude pro osobní použití dostupná první týdny zatím v preview. Microsoft bude na základě dat a potřeb uživatelů aplikaci dále vylepšovat. Dostupnost hotového produktu plánuje Microsoft na podzim stejně jako další nové funkcionality pro desktopovou verzi Teams.

Zaujala vás možnost využít Teams i pro organizaci soukromého života? Jak získáte Teams?

  1. Jestliže již jste aktivní uživatelé mobilní aplikace Teams, jednoduše jděte do nastavení, zvolte možnost „Přidat účet” a přidejte si další – soukromý – účet. Mezi účty můžete bez problémů přepínat.
  2. Jestli Teams ještě nepoužíváte, navštivte příslušný app store pro iOS, nebo pro Android, stáhněte si mobilní aplikaci, vytvořte si účet a můžete začít.

Máte to? Tak teď můžete pozvat přátele, rodinu, začít vytvářet skupiny a užít si trochu organizované zábavy přes Teams!

Věděli jste, že v manice školíme i Teamsy?

A nezapomeňte, jestli to mezi vámi a kolegy v Teamsech pořád trošku skřípe, přijďte všichni na naše týmové školení Teams. Školíme podle vašich potřeb, hlavně prakticky!