Manica se umístila na 2.místě v soutěži týmů Data CUP

Od září do listopadu 2018 probíhalo klání, v analýze dat, které prověřilo analytické schopnosti týmů přihlášených do soutěže Data Cup. Zúčastnit se mohli studentské a firemní týmy. Celkem se zúčastnilo 32 týmů a společnost manica obsadila krásné celkové 2.místo. V kategorii parkovacích aplikací obsadila manica 1.místo.

Výstupem pro finální prezentaci byly dashboardy a interaktivní vizualizace, s nimiž se data zpřístupní běžným uživatelům. Na technologii zpracování dat nezáleželo. Funkční výstup v podobě interaktivní prezentace ale musel být veřejně přístupný. Každý tým měl za úkol připravit a předložit dle pokynů „Poster“ shrnující výsledky analýzy a prezentaci postupů použitých v rámci analýzy. Prezentace výsledků týmů finalistů proběhla před nezávislou porotou dne 15.11 v rámci konference Data Show.

Cílem bylo využít otevřená data hlavního města Prahy a vymyslet výstup, který bude mít reálný přínos pro koncové uživatele. Manica se zaměřila na parkovaní. Problém, který vnímáme je, že do Prahy jezdí denně přes 300 tisíc lidí, a všichni potřebují někde zaparkovat. K tomu slouží na okraji Prahy parkoviště P+R, přičemž Praha poskytuje živá data o tom, kolik parkovacích míst je na jednotlivých parkovištích obsazeno. Náš tým přišel s myšlenkou vytvořit jednoduchý mobilní web, skrze který si lze vybrat parkoviště, na které jedete a jednoduše poznat, zda tam je volné místo na zaparkování, nebo tam volné místo bude. Pokud je parkoviště obsazené, nabídne vám web další nejbližší parkoviště a vy se na něj jednoduše kliknutím na jedno tlačítko můžete ihned navigovat. Tento mobilní web zjednoduší řešení ranního parkování všem lidem, kteří míří do Prahy a potřebují zaparkovat a jet do práce.

Manica se tedy prezentovala s aplikací Parkee – parkovací appka pro nepražáky. Aplikace (mobilní web) je zdarma a ihned k dispozici. Vyzkoušejte si naší mobilní aplikaci.

Parkee je aplikace s okamžitým přínosem pro více než 300.000 lidí více než 200 dní v roce.  Je zdarma a ihned k dispozici. Po technické stránce kombinuje realtime i historická data a predikční model. Je snadno rozšiřitelná o další zdroje parkovišť, zdroje z TSK přibydou automaticky! Zobrazuje data v mobilní podobě, graficky pracuje s pozitivními/negativními barvami pro snadnější orientaci.

Děkujeme Ondřejovi, Matějovi, Jirkovi a Štěpánovi a o manice v souvislosti s datovým světem analýzou dat a reportingem určitě ještě uslyšíte!