Microsoft Ignite The Tour Prague logo

Novinky z konference Microsoft Ignite The Tour Prague 

Konference Microsoft Ignite The Tour zavítala v únoru i do Prahy. Naši konzultanti vybrali z dvoudenního programu novinky, které je nejvíce zaujaly. 

Microsoft Ignite The Tour Prague logo

Azure AD entitlement management   

Řešíte problematiku nastavení přístupu do týmů, SharePointů a kaplikacím? Potřebujete řešit nastavení přístupu externistů včetně schvalování a automatické expirace? Potřebujete mít auditní stopu? Pak vás budou zajímat Access Packages. 

Acces Package je balíček, kde nastavíte: 

  • Zdroje (týmy, aplikace a stránky na SharePoint Online), ke kterým má mít externí partner přístup.  
  • Schvalovací proces pro udělení přístupu (vyjmenujete zodpovědné osoby, které přístup schvalují).  
  • Dobu, po kterou bude externistovi přístup platit v závislosti na délce trvání projektu.  

Externistovi následně pošlete odkaz, přes který si jedním kliknutím zažádá o přidělení oprávněníkteré potřebuje ke své práci. Žádost schvaluje odpovědná osoba. Po schválení, získá externista přístup ke všem projektovým zdrojům vyjmenovaným v access package. Takže už nemusíte pro každou stránku na SharePointu nastavovat, nebo schvalovat přístup samostatně. Zároveň přístupy externistovi po uplynutí nastavené doby expirují a u všech výskytů se automaticky odeberou. Vneposlední řadě je výhodou možnost jednoduchého auditování. Firma má přehled o tom, kdo a kam se dostane a kdo mu to umožnil. 

Global Reader  

Kolik máte ve vašem Office 365 prostředí Global adminůVíte, že čím méně Global adminů tím lépe a bezpečněji? Zároveň ale máte v týmu mnoho rolí, které potřebují mít možnost náhledu na nastavení Office 365? Nová role Global reader je pro vás jako dělaná. Global reader se může prakticky kamkoliv v rámci administrátorského rozhraní podívat, jak je Office 365 prostředí nastavené. Výhodou je, že je pouze „reader„, tudíž může opravdu pouze nahlížet a nemá možnost cokoliv měnit.  

Může se hodit v různých situacích. Např. dodavatelům, kteří od zákazníka dostanou tuto roli, aby se podívali, jak mají celé prostředí nastavené. I v rámci jedné organizace může mít toto oprávnění např. oddělení bezpečnosti, aby se také mohlo podívat na nastavení. Doposud existoval pouze Global admin, který však mohl provádět i změny. Z uživatelů, kteří zatím roli Global readera vyzkoušeli, celých 24 % snížilo celkový počet Global adminů. 

Least priviledged access princip 

Dodržujete least priviledged access princip? A nevíte, která role je ta least priviledged pro danou úlohu? Microsoft má pro vás novinku v admin centru. 

Mrkněte v admin centru na role, nějaké si vyberte a nechte si je porovnat: 

Office 365 - admin role

Office 365 - admin role

Multijazyčnost publikování obsahu  

Používá se v rámci vaší společnosti více jazyků? Nevíte si rady s tím, jaký z nich preferovat a publikovat na intranetu? Můžete se těšit na novou funkcionalitu multijazyčnosti. Obsah bude možné publikovat v různých jazycích a koncový uživatel si jen zvolí preferovanou variantu. 

Microsoft Lookbook 

Zvažujete tvorbu intranetu a neznáte možnosti Office365? Pak je Microsoft Lookbook přesně pro vás. Můžete se podívat na návrhy a ukázky přímo od Microsoftu, kde si můžete jednoduše na konkrétních příkladech udělat představu, vybrat konkrétní prvky, které se vám líbí a vytvořit tak jednoduché zadání pro výběrové řízení či rovnou dodavateli.  

Microsoft zjednoduší sdílení dokumentů i lidem mimo tým 

Potřebujete často sdílet konkrétní dokumenty mimo tým a nevíte, jak na to? Microsoft Teams už brzy umožní jednoduše sdílet dokumenty i s lidmi, kteří nejsou v týmu. 

Nemusíte se bát, tito lidé se dostanou opravdu jen k tomu konkrétního dokumentu, který jim nasdílíte. Nikam jinam. Nebudete už muset komplikovaně řešit, jak dokument bezpečně posílat přes e-mail, nebo přes OneDrive či SharePoint. 

Šablony pro přidávání uživatelů 

Jeden náš kolega nadšeně konstatoval, že tato funkcionalita ukončí „peklo“ při přidávání více uživatelů najednou. Jednoduše vytvoříte šablonu se skupinou uživatel. Příště už nepřidáváte ručně všechny její členy, ale jen šablonu pro danou skupinu. Funguje to především v případě, že máte skupiny uživatelů, kteří sdílí například podobné role v týmu, pracují ve stejné kanceláři atd.  

Homesite (SharePoint start page) 

Možnost nastavit vybraný komunikační web jako úvodní stránku SharePointu. Odkudkoliv se potom vrátíte “domů” na jedno kliknutí. 

A co nás ještě zaujalo? 

  • Horní menu intranetu bude možné cílit na určité osoby. Tak, aby každý viděl pouze relevantní obsah.
  • Nově bude možné nastavit, kdy bude novinka zveřejněna ostatním. Doposud bylo možné publikovat novinku jen klasicky ručně, v momentě zadání do systému.
  • Workshop na Dynamics 365, který vedl Brent Dawson na téma integrace mezi moduly Customer Service a Field Service. 
  • Během video hovoru bude možné měnit pozadí. Jasně, je to trochu nepodstatná blbinka, ale nová funkcionalita v Teams nás baví. 
  • Celá organizace konference.