Bye Bye Microsoft, Hello Google!

Apríl, skočili jste nám na špek! I když si myslíme, že nástroje sady G Suite od Google mají své nezastupitelné místo na trhu, Microsoft pro manicu je a vždycky bude naprostá jednička. Takže ne, nepřecházíme ke Googlu. Jen jsme chtěli trochu odlehčit atmosféru a říci nahlas, jak moc si z pozice Microsoft Gold Partnera vážíme toho, co vše tato společnost pro své zákazníky a partnery v této složité době dělá.

Technologie společnosti Microsoft jsou pro většinu z nás aktuálně klíčovým nástrojem každodenní komunikace a spolupráce. Ze dne na den jsme chtě nechtě museli přejít na home office režim a pro všechny z nás je to nevídaná zkušenost. Speciální potlesk si proto Microsoft zaslouží především za bezplatné uvolnění nástroje Microsoft Teams, spolehlivého nástroje pro firemní komunikaci a v podstatě virtuální kanceláře, která umožňuje efektivní spolupráci uživatelů v reálném čase. I právě proto používá Teamsy většina z těch největších a nejúspěšnějších společností na světě, tisíce škol a miliony uživatelů po celém světě.
 
V čele jde příkladem samozřejmě sám Microsoft, který také musel ze dne na den nechat své zaměstnance pracovat z domova.  Jistě, někdy to zadrhne i u kováře – možná jste zaznamenali částečné výpadky kvality služby MS Teams v minulém týdnu. Ale, kdo by neměl výpadky při 40% nárůstu uživatelů během pár dnů. 
  
Mimochodem, MS Teams minulý týden oslavily 3. narozeniny, takže do Microsoftu vše nejlepší a nám uživatelům hodně spokojenosti s jejich používáním.

Klaníme se všem firmám, které pomáhají 

Tímto aprílovým článkem jsme chtěli upoutat vaši pozornost a vzdát hold všem firmám, které se snaží, aby byla práce na dálku pro všechny co nejsnazší. Kolegové z již zmíněného českého Googlu nabídli školám pomoc se vzdálenou výukou. A nesmíme zapomenou ani na jejich rady, jak zvládnout práci z domova. Naplno maká také konkurence Teamsů – Slack, Zoom a další. Mobilní operátoři nabízí neomezená data zdarma. Veřejnoprávní televize přidala do programu pořady, které částečně suplují dětem výuku. My jako manica pro vás školíme základy používání nástroje Teams online a zdarma. To se hodí nejen velkým i malým firmám, ale i školám – a to jak učitelům, tak žákům.  

Chceme se poklonit i všem ostatním, kteří pomáhají toto období překlenout, jak nejlépe dovedou. Všem v první linii, i těm, co jim kryjí záda. Všichni zkrátka táhneme společně za jeden provaz! 

I v nelehkých časech připomínáme, že dnes je 1. dubna – Apríl! Zasmějte se spolu s námi. Zastavte se, nadechněte se a udělejte si legraci. Klidně i sami ze sebe. 

Návody a školení nástroje Teams zdarma 

A jestli se doma na home office občas nudíte, mrkněte na náš blog UseTeams. Najdete tam hromadu textů – od návodů pro začátečníky, až po tipy na nastavení Teamsů pro velmi pokročilé uživatele. 

Online školení nástroje Teams zdarma

Pravidla pro práci na dálku 

Spolupráce v týmu

Teams pro úplné začátečníky

Schůzky v Teams 

Další psané návody

A jestli potřebujete do týmu pořádnou injekci vědomostí, tak nástroj Teams školíme přesně na míru požadavkům ve vašem týmu. A nejen Teams. Školení máme pro všechny nástroje sady Office 365.